Goji Berry Nedir? Goji Berry Faydaları

Şifa Kaynağı Goji Berry Nasıl Kullanılır? Yararları Nelerdir? Tarifi

Goji Berry Nedir?

Goji Berry meyvesi

Goji berry; daha fazla Çin’de yetiştirilen, Türkiye’de de kurt üzümü olarak dile getirilen, çilekilogramiller ailesinden 1 meyve çeşididir. Çin’de ortalama yaklaşık olarak 1700 senedir kullanıma alınan meyvenin lezzeti, hem yaban mersinine hem de kiraza benzerlik göstermektedir. Yüzeyi parlak kırmızı renkli, tatlı ve sulu 1 meyve çeşididir. Taze ya da kurutulmuş durumda tüketilmeye hazır durumdadır. Yurdumuzda genelde kurutulmuş hali bulunmuş olsa da imal sahalarının fazla olması ile birlikte taze haline de ulaşmak fazla daha kolay duruma gelecektir.

Meyve, Çin’de 1 asırlardır; yiyeceklerde, tatlı çeşitlerinde ve çay olarak tüketimi yapılmaktadır. Çok eski zamanlardan Çin tıp dünyasında fazla çok büyük yeri bulunmaktadır. Son yıllarda sağlığa olan yararları farkına varıldıktan sonra bütün tüm ülkelerde yoğun alaka görmeye başlamıştır. Kuvvuetli 1 antioksidan olan ve C vitamin seviyesi içeren goji berry’nin Asya’da uzun hayata faydalı olduğu düşünülmeye devam etmektedir.

Goji Berry Yararları Nelerdir?

Goji-Berry-nedir

C vitamin seviyesi deposu olan goji berry, nezleye fazla güzel gelir. Bir portakalın dört katı değin C vitamin seviyesi içerdiği savunulmaktadır.

Yatıştırıcı ve stres seviyesini kontrol altına alıcı etkisi bulunmaktadır. Özünde depresyon ve anksiyeteye güzel gelebilen maddeler keşfedilerek bulunduğu gözlemlenmiştir.

Gastrit ve ülser ve benzeri mide sorunlarında yararlı bulunduğu gözlemlenmiştir.

Uzak Doğu ve Asya’da kısırlık tedavisinde kullanılmaya devam etmektedir.

Şeker hastaları üst kısmında yararları görülmektedir. Ama ilaç kullanan kan toz şeklindeki şekeri hastalarının bu meyveyi kullanmadan önce hekimlerine başvurmaları gerekmektedir.
Kötü kolesterol üst kısmında azaltıcı etkisi bulunmaktadır.

İçeriğindeki A vitamin seviyesi gözler için fazla fayda sağlamaktadır.

Goji-Berry enerji

Enerji verir, halsizliğe güzel gelir.

Kanser hastalarının iyileşme sürecinde etkileri olduğu gözlemlenmiştir.

Karaciğer ve böbrek hastaları için fayda sağlamaktadır. Çin’de karaciğer kanseri tedavisinde uygulanarak kullanımı yapıldığı bilinen bir şeydir.

Cildin yaşlanmasını daha geç bir süreye erteler. Evvel yaş ilerlemesini önlem alıcı niteliği bulunmaktadır.

Goji-Berry wallpaper

Hipofiz bezinden salgılamış olduğu yetişme hormonunun ölçüsünü artış sağladığı gösterilmiştir. Bu sayede büyüme, gelişme üst kısmına müspet etkisi bulunmaktadır.

İçermiş olduğu antioksidanlarla bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Hastalıklara karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Yağ yakımını ivme kazandıran goji berry kilo vermede ek olarak kullanılmasında rastgele bir mahsur bulunmamaktadır.

Goji-Berry resimli anlatım

İçeriğindeki kalsiyum kemik fiziki sağlık şartları için fayda sağlamaktadır

Yeteri miktarda kullanıldığında uykuyu tertiplediği, ferah 1 uyku tertibi sağladığı ileri sürülmektedir.

İçeriğindeki aminoasitler sebebiyle tokluk hissi vermesi muhtemeldir.

Goji Berry Nasıl Kullanılır

Goji-Berry

Modern tıp, insan hayatının zamanını ve niteliksi fazlalaştırmak için tüm zaman çalışma yapıyor. Bir taraftan da eski usuller tıbbın nimetlerinden faydalanıyor.

Bunu bu süre zarfında de en fazla bitki ve organik gıda kaynaklarını kullanıyor. Goji berry meyvesi de son yıllarda bilindik ve beğenilen duruma gelen, organik ve yararlı gıdalar arasında.

Çin’de binlerce senedir yararından istifade edilen meyve, bundan daha sonra batılı toplumlar aracı şirketler ile da fazla çok ilgi görüyor.

“Goji berry nedir, nasıl kullanılır, yararları ve ziyanları nelerdir?” ve benzeri esas soruların bununla birlikte “Goji berry meyvesi nerede satılır?”, “Goji berry nereden bulabilirim?” ve benzeri sorularınıza da yazımız aracı şirketler ile cevap nokta atışı ulaşabilirsiniz.

Goji Berry Zararları Nelerdir?

Goji-Berry yapılışı

Bir dolu yararından bahsettiğimiz goji berry meyvesinin elbette ziyanları da bulunmaktadır.

Goji berry, tüm ne değin toz şeker hastaları için yararlı olsa da ilaç kullanan hastaların bu meyveyi kullanmadan önce hekimlerine başvurmaları lazım.

Goji berry, kanı sulandıran ilaçların etki kapasitesini artırmaktadır. Bu ilaçları kullanan hastaların da meyveyi tüketmeden önce hekimlerine başvurmaları lazım.

Gereğinden fazla tüketildiğinde ishal yapıcı etkisi vardır ve hipertansiyona önüne engel oluşturmadan açılabilir.

Goji berry fazla yüksek ölçüde selenyum içerdiğinden hamile bayanların bu meyveyi tüketmesi sakınca bulunmaktadır.

Enerji düzeyini artırıcı etkisi sebepiyle hiperaktiviteye önüne engel oluşturmadan açılabilir. Goji berry’i fazla fazla tüketim yapmak baş dönmesine sebep olabilir. Alerjik bünyeye sahip kişilerde; kaşıntı, hapşırma ve öksürüğe sebep olabilir.

Goji Berry Günde Ne Kadar Tüketilmeli?

Goji-Berry ne için kullanılır

Meyve çeşidinin faydalarından yararlanmak için günlük 30-50 gr arası goji berry tüketin.

Daha fazla fazla ölçüde goji berry tüketimi, yukarı bölümde saydığımız menfi durumlara önüne engel oluşturmadan açılabilir. 100 gr yaş goji berry meyvesi ortalama yaklaşık olarak 83 kaloridir.

Kurutulmuş halinin 2 çay kaşığı ise 15 kalori içermektedir.

Goji berry meyvesi salatalarda, çorbalarda ve çay olarak tüketilebileceği ve benzeri kek ve kurabiyelere katılabilir. Müsli ile harmanlayarak şahane 1 kahvaltı hazırlığı yapılabilir.

Goji Berry Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Goji-Berry zayıflama

Goji berry meyvesi, son vakitlerde diyet listede yer alan çokça yer almakta, zayıflamak isteyen kişiler aracı şirketler ile fazla büyük alaka görmektedir.

“Goji berry diyeti” olarak isim verilen diyetler de bulunmaktadır.

Bu tip diyetler şayet tek 1 besinin kullanımına ağırlık veren sağlıksız diyetler ise tecih olarak seçimi olarak tercih edilmesi mümkün olmayan gerekmektedir. Ama sağlığı da içerisinde barındıran beslenmek isteyen kişiler, faydalarını göz önünde bulundurarak bu meyveyi tüketebilir.

Goji berry zayıflama hapı ve goji berry kreminin bununla birlikte zayıflamaya etki ettiği savunulan goji berry çayı ve goji berry suyu ve benzeri ticari ürünler, pek fazla noktada satma eylemi yapılması işlemine sunularak koyulmaktadır.

O zaman, Goji Berry Zayıflamaya Nasıl Yardımcı Olur?

Goji-Berry diyet

Goji berry, tatlı 1 meyve olmasına karşın düşük glisemik indekse sahip özelliktedir. Kan toz şeklindeki şekerini hızlı yükseltmediği ve benzeri iştahı azaltır.

Çok fazla yüksek kalori içeren öbür tatlıları tüketim yapmak onun terini alabilecek bu meyveyi tüketerek tatlı ihtiyacınızı giderebilir, daha az kalori alıyoruz.

Aminoasitlerden yana oldukça zengin 1 gıda olması meyvenin uzun 1 zaman tok hissettirmesine destekleyici olur.

Bu sayede ara öğünlerde tüketildiğinden, ana öğünlere değin tok kalmanıza olanak tanır. Goji berry’nin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi de bulunmaktadır. Günlük lif ihtiyacını fazla büyük oranda karşılar.

Yüksek lif içeriği ile kabızlığı önler. Sindirim sisteminizin daha güzel çalışmasına ek vermesi muhtemeldir. İçeriğindeki fazla yüksek krom sebebi ile toz şeklindeki şekerin parçalanmasını hızlandırır, yağların depolanmasını azaltır. Goji berry’deki vitiamin, hem karbonhidrat metabolizmasına hem de tiroit bezinin düzgün 1 biçimde çalışmasına destekleyici olur.

Goji berry meyvesi, diyetin eşliğinde mutlak suretle tavsiye edilen egzersizleri de daha kolay yapmanızı sağlar. Kas kuvvetini arttırmasının bununla birlikte ekstra enerji vermesi muhtemeldir. Goji berry meyvesinin taze tüketilmesinin zayıflama üst kısmında etkili olduğu gösterilmiştir. Kuru meyvenin zayıflama üstündeki etkisi daha hudutludur.

Diyet bu süre zarfında hiçbir gıda maddesine mucize gözüyle bakmamak lazım. Hiç 1 gıda tek adetine zayıflatmaz.

Goji berry meyvesi de tek adetine mucizeler yaratan 1 gıda asla değildir. Diyetisyenin tertipleyeceği müsait 1 diyet listesi ve tertipli spor ile birlikte diyete destekleyici olarak kullanılmasında rastgele bir mahsur bulunmamaktadır.

Goji Berry Nerede Satılır?

Goji-Berry satın alma

Goji berry meyvesini nerede bulabilirim diyorsanız;taze goji berry meyvesi ülkemizde yepyeni yeni bulunmaya başlamıştır.

Kurusuna pek fazla market ve kuru yemişçiden ulaşımı sağlayabilirsiniz. Meyve çeşidinin kilogram fiyatı 60-80 TL arasında değişim göstermektedir.

Daha sağlığı da içerisinde barındıran 1 tüketim için vakumlu ve kapalı ambalajlarda satılanları tecih olarak seçimi olarak tercih etmek lazım. Rengi bozulmuş ya da değişmiş durumda satılan meyveler, sağlınıza ziyan vermek ister. Bu sayede satabilirsiniz alır iken fazla önemli ve gözden bir şey kaçmayacak biçimde denetim etmenizi tavsiye ederiz.

Goji Berry Nerede Yetişiyor?

Goji-Berry çin

Goji berry meyvesinin ana vatanı Çin’dir. “Goji berry Türkiye’de nerede yetişir?” sorgusunun yanıtı ise şimdilik bulunmamaktadır.

Ama Karadeniz ve Akdeniz’in ıslak iklimi meyvenin fidanları için bilhassa müsaittir.

Taze meyvenin halihazırda satışı yoksa da son yıllarda goji berry fidanı ülkemizde de satma eylemi yapılması işlemine sunulmuş ve pek fazla yerde yetiştirilmeye başlanmıştır.

Daha da ilginci bu mevzuda satılan fidanlardan satabilirsiniz alıp balkonda yetiştirmek bile mümkündür. Ama ana vatanına göre başka mevsim ve toprak özelliklerinde yetişen goji berry’nin gıda özelliklerinin de başka olacağı akıldan çıkarılmamalıdır.

Goji berry fidanlarına fide satışı yapan fidanlıklar, seralar aracı şirketler ile ulaşabileceğiniz ve benzeri İnternet üstünden; bitki, bitki tohumu ve fide satan e-ticaret sitelerinden de ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Goji Berry Tohumu Nerede Satılır?
Goji-Berry bahçesi

Goji berry tohumdan da rahatlıkla yetiştirilebilir. Goji berry tohumlarına İnternet üstünden satma eylemi yapılması yapan sitelerden ve fidanlıklardan ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Goji Berry Çayı Nerede Satılır?

Goji-Berry-nedir

Zayıflamaya ek veren 1 meşrubat olduğu savunulan goji berry çayı, poşetler halinde satılan bitmiş biçimde yiyecek için hazır paketlerden yapılmak istendiği ve benzeri direk olarak kuru meyve dilimlerinin kaynatılmasıyla da hazırlık işlemi yapılıyor.

Yeşil çaylı ya da yalın bir biçimde yanında bir şey olmadan goji beryy çay çeşitleri; İnternet sitelerinde, aktarlarda ve bazı süper marketlerde satma eylemi yapılması işlemine sunuluyor. Bu çay özetle; “Goji berry nerede bulunur?” sorusuna cevap olabilecek bütün satma eylemi yapılması noktalarında tüketim yapan kişilere ulaştırılmaktadır.

Goji Berry Kremi Nerede Satılır?

Goji-Berry fidanı

Goji berry zayıflama hapı ve zayıflama kremi ve benzeri ürünler 1 ekseriyetle İnternet üstünden pazarlanmaktadır.

İmtiyazlı olarak aktarlarda da rahatlıkla nokta atışı ulaşabilirsiniz. Goji berry kremi kozmetik ürünler satan mağazalarda bulunabilmektedir.

Pek fazla merdiven altı satılacak malın de İnternet’ten pazarlandığı ortaya konulduğunda bu mahsul yelpazesi bilhassa resmi satma eylemi yapılması sitelerinden temin etmek fazla mühimdir.

Goji berry nereden alınır, yararları nelerdir öğrendiğinize göre muadil tıbbın dikkatlerini üst kısmına çektiği goji berry meyvesini müsait miktarlarda, sağlık durumunuza göre doktorunuza danışarak kullansanız da olur. Sağlığınızla alakalı pek fazla mevzuda meyvenin faydalarından faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir