Resimli Adana Kebap Tarifi

2018-09-07
adana kebapadana kebap detaylı anlatımıadana kebap resimliadana kebap nasıl yapılıradana kebap yapılışıadana kebap tarifiadana kebap tarifiadana kebap tarifiKarnıyarık kolay yapımı
 • Kaç Kişilik : 4
 • Servis : 6
 • Hazırlık Süresi : 30m
 • Pişirme Süresi : 35m
 • Toplam Süre : 1m

Resimli Adana Kebap Tarifi Malzemeleri

 • Bu mevzuda kesin olan şey olan şey Alüminyum ya da Çelik olmayacak. Demir şiş en güzel tecih olarak seçimi olması muhtemel 1 durumdur. Paslanabileceği için bakımlı ve temiz olmasına dikkat edilmeli.
 • Çelik ve Alüminyum fazla fazla ısınıp etinizi içten kurutabilir !
 • Kıyma makinesinde çekilmiş etten kebap olmaz. İyi bir şekilde bilenmiş keskin 1 zırh etinizi çekmeniz için olmazsa olmazlardan. Kocaman boyutlu çift saplı Antep Dövme Zırh işinizi kolaylaştırır.
 • Çelik zırhlarda mevcut. Burada en mühimsi, kullandığınız zırhın keskin olması. Aksi durumda etiniz ezim ezim ezilir, siz de yorulursunuz.
 • 1 kilogram Kuzu Eti
 • Bu mevzuda kesin olan şey olan şey süt kuzu olmayacak! Tercihen 1-2 yaşları arası erkek hayvan olması gerekiyor, et 750 gram kol 250 gram sırt kısımlarından karışık alınıp sinirleri olabildiğince ayıklanacak.
 • Ne az yağlı, ne de fazla fazla yağlı olmalı. Zırha girmeden olabildiğince keskin 1 bıçak ile kuşbaşı kesilmesi işinizi kolaylaştırır. (Max. lezzet araştırıyorsanız bu iş için seçilecek hayvan en fazla fazla 10 gün önce kesme usulü ile olmalı.
 • Kurbanlık Koç eti bu iş için fazla müsaitdur. Et kesildikten daha sonra 5 gün, 6-7 derece soğuk ortamda dinlendirilmeli. İlk dinlendirmeden sonra, sinirleri ayıklayarak kuşbaşı kesilen eti 1 – 2 gün daha aynı ısı seviyesinde dinlendirmekte fayda var.
 • Kuyruk yağı
 • Genelde 1 kilo yağı olmayan kuzu etine 250 – 250 gr değin kuyruk yağı kullanılabilir. Etin yağ vaziyetine göre 50-100 gram az yağ kullansanızda olur. Burada püf noktası, kuyruk yağını bu mevzuda kesin olan daha az kullanmamaktır. Çünkü kebabı kebap yapan, iç kısmına koyulan kuyruk yağıdır.
 • Karışımı hazırladığınuzda sizin tarafınıza fazla yağlı ve benzeri görünebilir. Aldanmayın! Dışarıda yediğiniz 1 çoğu kebabın, 1/2 sine yakını kuyruk yağıdır! Herhangi 1 kebapçıda pişmemiş, şişe takılı Adanaları görmüş olduğunuzda siz değerli takipçilerime karışımınızdan daha kırmızı 1 rengi olup olmadığını görürsünüz. Bu renk etin rengi değil, iç kısmına koyulan pulbiberin rengidir. (Max. lezzet için, etini kullandığınız hayvanın kendi kuyruk yağını kullanabilirsiniz. )
 • Acı kırmızı biber
 • 1 kilo ete 1 su bardağının üç te biri değin kırmızı kırmızı biber, Arzunuz ölçüsünde iç kısmına 2 çay kaşığı isot ilave edilir. (max lezzet için kırmızı biber onun terini alabilecek hafif şekilde köz haline gelmiş kök biber (kırmızı kırmızı biberin hammaddesi) kullanılmasında rastgele bir mahsur bulunmamaktadır. ) Kırmızı biber kullanılacaksa 1 gün öncesinden bardağın içerisinde ıslatılmalıdır. ) Ayrıntısını aşağıda yazacağım.
 • Az bir şey iri çekilmiş deniz tuzu kebabınızın tadına lezzet katar. Kebapta tuz oranı fazla güzel ayarlanmalıdır. Sağlıklı olması gerekiyor diye kebabın tuzu az kaçırılmamalıdır ! Daha da ilginci bu konuda normalden azıcık daha tuzlu olmasında fayda var.
 • Eti pişirirken yağını almak gerekecektir. Çok fazla fazla yağ pişme işlemi sırasındayken kömüre damlayıp ateşi alevlendirir veya tamamıyla söndürür. Taze olmasında fayda var.

Resimli Adana Kebap Nasıl Yapılır?

Adım 1

Sinirleri alınmış ve dinlendirilmiş eti zırhta kıyma haline getiriyoruz. Eti ezmeyin ve daha fazla fazla oda ısısında bekletmemelisiniz. İyi bir şekilde kıyma haline getirmenize gerek duyulduğu halinde yok, azıcık diri bırakmakta fayda var. Eti zırhta çekince 1 tepsiye yerleştirip tekrardan soğuk dolabınızın alt rafına koymak lazım.

Adım 2

Kuyruk yağını etle aynı şekilde zırhta çekin.

Adım 3

Çekilmiş eti ve kuyruk yağını 1 tepsiye koymak lazım.Yeterince tuzu ete karıştıralım.

Adım 4

3/2çay bardağı ıslatılmış kırmızı kırmızı biberin suyunu sıkıp bunu ete karıştıralım. Bir gün öncesinden ıslatmakta fayda var. (Orjinal tarifte kök biber kullanılabilir. Eğer siz değerli takipçilerime de bu şekilde 1 imkanınız varsa, aynı ölçünün yarısı değin köz haline gelmiş ve soğutulmuş kök biberi yine zırhta çekerek kullansanızda olur. ) Püf : Biberi az kaçırabilirsiniz ama bu mevzuda kesin olan fazla fazla kaçırmayın. Etin lezzeti bozulur.

Adım 5

Bütün öbür malzemeleri yoğurma işine girişelim. Yoğururken eti ezmemeye itina gösterin ve bu mevzuda kesin olan elimizi ıslatmayın. Yoğruduktan daha sonra eti 1 kez daha topluca zırhtan geçirmekte fayda var. Fakat bolca 1 önemi de yoktur. Yapmasanız da olur.

Adım 6

İyi bir şekilde birbirine karışmış malzemeyi 2 saat değin buzdolabında bekletiyoruz. Beklemiş malzemeyi şişlere takın. Eğer buraya değin bütün tarifi başarıyla uyguladıysanız. Etinizin pişerlerken şişte durmaması ve benzeri 1 şey söz konusu olmayabilir. Etleri şişe takarken içiniz ferah olsun.

Adım 7

Avucunuzu dolduracak değin eti alın ve şişe tüm tarafa aynı ince bir şekilde olması gerekiyor şekilde yapıştırablirsiniz. Şişe takılı etin altını ve üzerini güzel bir şekilde şişe yapıştırablirsiniz. Çok fazla fazla kalın olmasın. Çok fazla fazla incede olmasın. Bir yeri kalın 1 yeri incede olmasın. Bu işte zamanla şahsınızı geliştireceksiniz

Adım 8

Elinizi yaen az zaman ile miktarda ıslatın ya da hiç ıslatmayın. Biliyorum et elinize yapışacaktır. Fakat elimizi tüm ıslattığınızda, etin bu suyu emdiğini de aklınızdan çıkarmayın. Çok fazla fazla su kullanılarak şişe takılan et, anında sonrasında ateşe atıldığında haşlanacak ve kebabınızın lezzeti kaçacaktır. Bir eldiven kullanmayı tercih etmek yararlı olabilir.

Adım 9

Hiç 1 şey yapamıyorsanız etinizi şişe taktıktan daha sonra 6 sat dinlendirebilirsiniz ki fazla fazla su etin üstünden süzülsün.

Adım 10

Bol ve nitelikli kömür kullanmakta fayda var. (meşe kömürü tercih olarak seçimi olarak tercih edilebilir) Köz haline gelebilen kömürün üst kısmına şişlerinizi yerleştirelim. Sık sık çevirip etinizin 2 yanını eşit şekilde olarak pişmeye bırakabilirsiniz.

Adım 11

Arada 1 kebabın yağını alabilmeniz lazım. Birkaç kere -düz 1 satıhta- şişleri pidenin ara kısmına alarak, fazla fazla bastırmadan yağını emdirin. (Eğik tabak içerisindeki pideyle etin yağını emdirmeye çalışmayın, yağ alınırken şiş hiç eğilmemeli.)

Adım 12

Dışı koyu renge büründüğünde etiniz pişmiştir. Çok fazla fazla kurutmayın. Şişlerinizi daha önce yağını emdirdiğiniz pidenin ara kısmına çekin.

Sizler için hazırladığımız birbirinden lezzetli yemekleri..

Bu Şeften Daha Fazlası & raquo;
Ortalama Üye Değerlendirmesi

(4.8 / 5)

4.8 5 4
Bu yemek tarifini değerlendirin

4 Kişi bu tarife oy verdi

İlgili Tarifler:
 • Patlıcan Meze Tarifi

 • Sıcak Karides Salatası Tarifi

 • Karides ve Taze Sebze Salatası

 • Cızbız Köfte Nasıl Yapılıyor?

 • Etli Türlü Yemek Nasıl Yapılır?

Beslenme Bilgisi

Bu bilgi porsiyon başınadır.

 • calories

  140

Yermek Tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir