ÖSYM son gelişmeler YDS 2018 İlkbahar Dönemi YDS yabancı sınav sonucu


Posted On Nis 26 2018 by

YDS iki 018 sonuçları osym.gov.tr üstünden içinde bulunmuş olduğumuz gün açıklanması bekleniyor. YDS iki 017 sonuçları her an açıklanabilir. ÖSYM’de yer alan takvime göre YDS iki 017 sonuclari sonuc.osym.gov.tr ve aksam.com.tr’de. YDS iki 018 imtihan sonuçları ne vakit açıklanacak ÖSYM imtihan takvimi haberimizde. Binlerce öğrencinin girdiği Yabancı dil imtihanı YDS celseları bitti. Şimdi gözler YDS sonuç bilgisinin ÖSYM sayfasında erişime açılmasında. YDS sonuçlarının en geç iki 5 gün içerisinde yani Nisan ayının son haftası açıklanması bekleniyor. YDS sonuç belgesinin geçerlilik zamanı 5 yıl olacak. YDS sonuçları tc ve öğrenci şifresi ile sorgulanacak. Yabancı Dil Sınavında bütün soruları en doğru cevaplayan 1 aday 100 puan almaktadır. Kısacası her en doğru cevaplanan soru aday a 1,iki 5 puan kazandırmaktadır. Yabancı Dil Sınavı (YDS) Puan Hesaplama aracımızı sitenize ekleyip mevcut ziyaretçilerinize basitca ayrı 1 içerik sunarken aynı vakitte yepyeni ziyaretçiler elde etme imkanı da yakalarsınız. Buraya tıklayarak Yabancı Dil Sınavı (YDS) Puan Hesaplama aracımızı kendi sitenizin tasarımına göre özelleştirebilir ve tamamıyla ücretsiz olarak sitenize ekledim. ÖSYM aracılığıyla tertiplenen ve açılımı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan merkezi 1 yabancı dil imtihandır. Daha önceleri uygulanan ÜDS ve KPDS imtihanlarının da bu imtihana dahil edilmesi ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere üniversiteler ve kendine özgü sektörlerde geçerliliği olan 1 dil imtihanıdır.

ÖSYM, YDS sonuçlarının açıklanacağı tarihi de açıkladı. iki 018 imtihan takvimine göre İlkbahar Dönemi imtihan sonuçları iki 6 Nisan Perşembe günü açıklanacak. Adaylar imtihan sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanmayı tercih etmek suretiyle ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr web adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. ÖSYM aracılığıyla tertiplenen YDS’ye katılan aday lar,

hedefledikleri alanlara girmek için lüzumlu olan YDS puanını almak için kurumun kendilerine yönlendirdiği soruları 180 dakika içerisinde tamamladı.

Adaylar, imtihanın ilk 135 dksı tamamlanmadan ve son 15 dksı içerisinde imtihan salonunu terk edemedi. 13:15’te tamamlanan imtihanın ardından, imtihana giren kişiler sosyal medya hesapları aracılığı ile iki 018 YDS imtihanı konusunda yorumlarda bulundu. Sınavın zor olup olmadığını söyleyenler ve benzeri basit geçtiğini belirten aday lar da var. Yabancı Dil Sınavında bütün soruları en doğru cevaplayan 1 aday 100 puan almaktadır. Kısacası her en doğru cevaplanan soru aday a 1,iki 5 puan kazandırmaktadır. Yabancı Dil Sınavı (YDS) Puan Hesaplama aracımızı sitenize ekleyip mevcut ziyaretçilerinize basitca ayrı 1 içerik sunarken aynı vakitte yepyeni ziyaretçiler elde etme imkanı da yakalarsınız. Buraya tıklayarak Yabancı Dil Sınavı (YDS) Puan Hesaplama aracımızı kendi sitenizin tasarımına göre özelleştirebilir ve tamamıyla ücretsiz olarak sitenize ekledim.

YDS iki 018 SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM GİRİŞ EKRANI

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK
ÖSYM, YDS sonuçlarının açıklanacağı tarihi de açıkladı. iki 018 imtihan takvimine göre İlkbahar Dönemi imtihan sonuçları iki 6 Nisan Perşembe günü açıklanacak. Adaylar imtihan sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanmayı tercih etmek suretiyle ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr web adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

YDS SINAVIN GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADARDIR?

YDS imtihan zamanı beş yıl süreyle geçerli olacak.

YDS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Yabancı Dil Sınavında bütün soruları en doğru cevaplayan 1 aday 100 puan almaktadır. Kısacası her en doğru cevaplanan soru aday a 1,iki 5 puan kazandırmaktadır. Yabancı Dil Sınavı (YDS) Puan Hesaplama aracımızı sitenize ekleyip mevcut ziyaretçilerinize basitca ayrı 1 içerik sunarken aynı vakitte yepyeni ziyaretçiler elde etme imkanı da yakalarsınız. Buraya tıklayarak Yabancı Dil Sınavı (YDS) Puan Hesaplama aracımızı kendi sitenizin tasarımına göre özelleştirebilir ve tamamıyla ücretsiz olarak sitenize ekledim.

Örnek verecek olursak;

10 Doğru cevap:1iki ,5 Puan

1iki Doğru cevap:15 Puan

iki 0 Doğru cevap iki 5 puan

Şeklinde numune gayat açıklayıcı olması muhtemel 1 durumdur.

Last Updated on: Nisan 26th, 2018 at 1:52 pm, by admin


Written by admin


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir