Ahmet Davutoğlu’ndan Yeni Açıklama


Posted On Nis 26 2018 by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı çatı aday olarak Abdullah Gül’ü seçimlere sokmaya iş yapan muhalafet partileri, istediği sonuca daha tam olarak ulaşamadı.

İçinde bulunulan bu zamanda Abdullah Gül ile İstanbul’da 1 araya gelebilen Ahmet Davutoğlu, Meclis’te basın toplantısı tertipledi.

“ERDOĞAN HEPİMİZİN ADAYIDIR”
“AK Parti kapsam hariç geriye kalan siyasi aktivitede bulunmam” diyen Ahmet Davutoğlu, “AK Parti’nin aldığı karar benim de kararımdır, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hepimizin aday ıdır.” biçiminde konuşma yaptı.

Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları;

“Ben de şahsen bu biçimde 1 heyetin parçası olmaktan fazla çok büyük gurur duyuyorum.

Birlikte aynı listede vekil seçildiğim arkadaşlarıma da teşekkür etmeyi borç biliyorum.Onlarla omuz omuza vermek fazla çok büyük gurur vesilesidir.

AK Parti Meclis grubu her vakit olduğu ve benzeri omuz omuza erken tecih olarak seçimi kararı almıştır, hayırlı olsun.

Şahsımla alakalı ve Türkiye’nin genel siyasi gelişmeleriyle alakalı yapılmış olan konuşmalarla alakalı yorumlarımı yapmak istedim. Her vakit ilkesel davrandım ve ilkesel olmayan hiçbir tutumun gerisinda yer almadım.

Devlet yaşamımda da tüm davranışlarıma yön veren bazı esas ilkeler bulunmaktadır. Bunları söylemek istiyorum ki siyasi duruşum daha net anlaşılsın.

AK Parti’nin kurucu ilkelerinin bu esas ilkelerle tarih sahnesine çıkmış olması Türkiye için 1 devre noktasıdır.Yolsuzluklara, yasaklara ve yoksulluklara karşı başlayan AK Parti devinimi Türkiye için fazla çok büyük ümit ana kaynağı olmuştur.

BAŞBAKANLIĞI BIRAKTIKTAN SONRA…
Başbakanlığı bırakıp daha sonra iki yıl süresince her türlü hakarete ve sosyal medya operasyonlarına karşı sabırla bekleyelim. Benim için mühim olan halkımızın yüzüne açık açık bakabilmektir, benim için bundan daha yüce 1 makam daha yoktur.

3 HUSUSUN BİLİNMESİNİ İSTERİM
3 hususun net bilinmesini isterim. Birincisi geçmiş olduğumuzgünlerde Abdullah Gül’ün davetiyle 1 araya gelmemiz üstüne spekülasyon üretildi. Açık ve net söylüyorum, benim için insani ahlak devlet ahlakı mühimdir. Birlikte çalıştığım cumhurbaşkanları, başbakanlar benimle ziyaret talebinde bulunduklarında yerini getiririm, devlet nezaketi bunu gerektirir.

Spekülasyonlara da prim vermem, kimsenin bunu sorgulamaya da hakkı yoktur.

İkincisi; az önce zikrettiğim esas kurucu ilkelerle, kuruluşundan beri bu ilkelere vakfettiğim AK Parti devinimi içerisinde yer alıyorum.

16 yıl içerisinde katkı vermiş tüm AK Parti gönüllülerine teşekkür ediyorum, son örgüt değişikliğinde vazifei alanlara da bırakanlara da teşekkür ediyorum.

Kimse bu devinimin manevi şahsiyesinden üstün ve aziz asla değildir. AK Parti aidiyetim devam ederken, AK Parti kapsam hariç geriye kalan rastgele 1 siyasi devinim içerisinde bulunmadım, bulunmam.

Eğer bu biçimde 1 şey yapacaksam AK parti kimliğini bırakırım, bu kimliği bırakmaya da niyetim yok, olmayabilir.

AK PARTİ’NİN ALDIĞI KARAR BENİM DE KARARIMDIR
AK Parti’nin aldığı karar benim de kararımdır, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hepimizin aday ıdır.

SİYASİ KİŞİLİĞİN GELECEK HESABI OLMAZ
Üçüncüsü; Başbakanlığı 1 hafta içerisinde bırakmış olan 1 siyasi kişiliğin gelecek hesabı olmaz.

Benim şu yada bu kararı alacağımı düşünenler hep yanılmıştır, yanılmaya da devam edeceklerdir. Bu bağlamda siyasi geleceğim hususunda da iki konuyu vurgulamak diliyorum.

Önümüzdeki seçimler için mebus aday ı değilim ve olmayacağım. Seçim ardından da hiçbir makam, mevki talebim yoktur ve olmayabilir.”

Last Updated on: Nisan 26th, 2018 at 1:47 pm, by admin


Written by admin


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir